Dziś: 2022-08-11
Pamiętaj o imieninach:

Filomeny, Klary,
Włodzimierza, Zuzanny

Jak (dobrze) wybrać obrączki - PORADNIK

Obrączki są symbolem małżeństwa i miłości. Choć w morzu przedślubnych przygotowań i wyborów umykają nieco uwadze, warto poświęcić im trochę czasu i wysiłku. W końcu to właśnie one - oprócz Waszej drugiej Połówki - zostaną z Wami na całe życie. Czym kierować się decydując o wyborze obrączek?

Niezależnie od tego czy wybieracie obrączki w stacjonarnym sklepie jubilerskim czy w internetowym, zasady są podobne: w obu przypadkach obrączki wykonywane są na Wasze zamówienie, na podstawie wybranych modeli, z uwzględnieniem Waszych rozmiarów palca oraz podanych przez Was do wygrawerowania tekstów. To czego nie widać, a na co należy zwrócić uwagę to: trwałość obrączek, wiążący się z tym sposób ich wykonania oraz próba złota, sposób uzyskania białego złota (jeśli takiego chcecie użyć w swoich obrączkach), sposób pomiaru palca (istotne szczególnie dla panów, dla których to zupełnie nowe doświadczenie...) oraz czas wykoniania obrączek.


MODEL

Najczęściej kupowane są takie same obrączki dla obydwojga przyszłych małżonków, gdyż symbolizują jedność i nierozerwalność związku. Zdarza się jednak czasem, że z tego samego modelu zazwyczaj kobieta wybiera obrączkę węższą, mężczyzna - obrączkę nieco szerszą. Sklepy jubilerskie przygotowują zwykle dla Was kilkadziesiąt, czy kilkaset modeli obrączek ślubnych, których wygląd można jeszcze nieznacznie modyfikować. Warto zwrócić uwagę na to, że wybór modelu decyduje o skali modyfikacji rozmiaru obrączek w przyszłości oraz możliwości obsadzenia w nich brylantów (jeśli ktoś jest zainteresowany takim ozdobieniem obrączki). Informacje takie uzyskacie w sklepie jubilerskim, my podajemy je w opisie poszczególnych obrączek.

TRWAŁOŚĆ

Ponieważ mają służyć bardzo długo (aż... do ostatnich dni) - powinny być trwałe. Z cechą tą wiąże się pojęcie próby złota. Najczęściej do produkcji obrączek używa się złota trzeciej próby - 0.585 (14 karatowe), co oznacza, że znajduje się w nim 58.5% czystego kruszcu, zaś 41.5% stanowią inne metale szlachetne lub półszlachetne potrzebne do uzyskania pożądanego koloru obrączek. Taka próba złota pozwala na uzyskanie wysokiej trwałości obrączek dając jednocześnie możliwość doboru optymalnej kolorystyki i estetyki wyrobu. Większą trwałość zapewniają oczywiście obrączki grubsze zabezpieczając je przed deformacją. W dostępnych w naszym sklepie obrączkach zastosowano najwyższej jakości stop i technologię wytworzenia, dzięki czemu charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i dłużej utrzymują swoje właściwości estetyczne.

ROZMIAR

Wybierając rozmiar obrączek należy uwzględnić średnicę palca w kostce, ponieważ tam najczęściej palec jest najgrubszy. Musimy też zwrócić uwagę na to, że w lecie zazwyczaj palce mogą nieco być grubsze (puchną). Należy poza tym uwzględnić fakt, że szersze obrączki dają odczucie, że są jakby mniejszego rozmiaru, dlatego lepiej decydować na nieco większy rozmiar. Większość obrączek daje możliwość późniejszej zmiany rozmiaru (powiększenie lub zmniejszenie). Łatwiej o bezpieczne korygowanie rozmiaru obrączek przy tzw. bezszwowej metodzie ich wykonania - w tej technologii produkowane są obrączki sprzedawane w naszym sklepie.

KOLOR

Od pewnego czasu popularnością cieszy się tzw. białe złoto. W rzeczywistości to bardziej nazwa handlowa - kolor taki uzyskuje się poprzez dodanie do złota domieszek innych metali (palladu, niklu). Dla uzyskania koloru białego w proponowanych przez UPOMINEK24.PL obrączkach użyto palladu, który jest metalem szlachetnym porównywanym ze względu na jego właściwości do platyny. Jest on obojętny dla organizmu człowieka, co wyklucza powodowanie alergii.

TERMIN

Czas wykonania obrączek ślubnych w różnych sklepach waha się między kilkoma, a kilkunastoma dniami. W naszym sklepie ten termin jest krótki - wynosi 5 dni roboczych liczone od dnia następnego roboczego po złożeniu zamówienia. Oczywiście najlepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę, by dać sobie więcej czasu nawet na - odpukać - ewentualną korektę rozmiaru, a poza tym w ostatniej chwili przed ślubem mamy mnóstwo obowiązków, których wcześniej nie da się załatwić.

GRAWEROWANIE

Grawerowanie napisów wewątrz obrączek jest dziś powszechnie stosowane. Dzięki temu Wasze obrączki nabierają zupełnie indywidualnego charakteru. Najczęściej grawerowane są imiona małżonków (na męskiej - imię żony i na damskiej imię męża) i data ślubu, ale czasem też - życiowe motto, wyznania itp. W ramach proponowanej ceny zapewniamy bezpłatne wygrawerowanie napisów w stylu standardowym wewnątrz obrączek lub za dodatkową dopłatą wybrany inny styl. Wygrawerowany może być dowolny tekst w ilości nie większej niż 23 znaki (łącznie z przerwami).